צייד דומיינים בתחילת דרכך? כדאי שתכיר את ExpiredDomains.net

בהליך קידום אתרים אורגני ישנה חשיבות רבה לוותק הדומיין, היסטוריה שלו, ועוד מספר פרמטרים שגוגל לוקחת בחשבון.
לכן אם אתם מתחילים הליך קידום אורגני מ0, שימוש בדומיין פג תוקף ב״מצב טוב״, יקנה לכם משמעותי. אז כדאי שתכירו את Expirddomains.net – מאגר הדומיינים פגי תוקף הגדול בעולם.

דומיינים פגי תוקף

אז מה זה דומיין פג תוקף?

בשוק הדומיינים מתפנים מידי יום אלפי שמות דומיין ממגוון סיבות. אתרים נסגרים, חברות פושטות רגל/נסגרות, בעלים של דומיין שכח לחדש את הבעלות עליו, חלק פשוט לא רוצים אותם
ועברו לפרויקטים אחרים וכו׳. סביר להניח שאם אתם לא עוסקים בSEO אז דומיינים פגי תוקף פחות יכולים לעניין אתכם.
אך למקדמי אתרים ועסקנים בתחום, זה יכול להיות ממש כסף על הרצפה שרק צריך לאסוף אותו!

ובכן, לדומיין פג תוקף יש מספר יתרונות, למעשה מקדמי אתרים מחפשים דומיינים בעלי פרופיל קישורים איכותי, אתרים שעד לפני מספר חודשים היו באוויר ועדיין מאונדקסים במנועי החיפוש ומקבלים טראפיק,
דירוג DR גבוה, היסטוריה תקינה, אחד כזה שלא עבר הרבה ״ידיים״ ועוד.

איך מפרידים בין ה״טובים לרעים״?

טוב אז הרוב המוחלט של הדומיינים פגי התוקף הם פחות איכותיים/רלוונטים עבורנו, מה שאנחנו רוצים הם דומיינים טובים בעלי היסטוריה טובה ופרופיל קישורים תקין.
אז איך בעצם בודקים את ההיסטוריה של הדומיין? יש לכם מספר דרכים. קודם כל נתחיל בגוגל, הכנסו לגוגל וחפשו את שם הדומיין שלכם עם מרחאות, לדוגמא: ״domain.com".
בשיטת החיפוש הזאת אתם תקבלו תוצאות שנסרקו בעבר ע״י גוגל. אתם תרצו לבדוק אם לא מדובר באתר ספאם ואכן מדובר באתר אמיתי שהיה פעיל ואיכותי.

בעקרון אין איזה שהיא דרך רשמית לבדיקת ״עונשים״ ע״י מנועי החיפוש אך קיימות מספר בדיקות שיכולות להבהיר לנו את הרקע של אותו דומיין.

Archive.org

כדי שתכירו את אריכיון האינטרנט העולמי. אריכיון המחזיק את כל ההיסטוריה של האינטרנט וכיום נמצאים בו כ486 מיליארד עמודי אינטרנט משחר ההיסטוריה.
בתוך האתר הזה יש לנו אפשרות של WayBackMachine, סוג של מכונה של חזרה לעבר וככה אתם יכולים לצפות בגירסאות המלאות של האתרים שהיו מחוברים לדומיין שאתם מעוניין בו.
בנוסף יש להם תוסף לChrome ממש נוח לשימוש ועושה עבודה מצוינת, במידה ותשתמשו בו אז כל אתר שתכנסו אליו שהוא לא באוויר, תקבלו אפשרות לצפות באריכיון שלו בלחיצת כפתור.

המטרה העיקרית בשימוש בArchive.org היא להבין את ההיסטוריה של הדומיין בצורה יותר טובה, לדעת איזה אתר היה עליו במידה ונרצה לשחזר עמודים וטראפיק ועוד.

בדיקת Spam ברשתות חברתיות

נכנסים לפייסבוק/אינסטגרם מעתיקים את הדומיין בשלמותו. לדוגמא, https://domain.co.il ומדביקים בחלון צ׳אט ומחכים שיפתח הPreview במידה ויש. במידה ואין שולחים הודעת טסט
עם הדומיין הנ״ל. במידה וההודעה מתקדמת כרגיל ללא שום שגיאה או התראה כל שהיא על ספאם או דומיין לא כשיר. אז הכל סבבה מבחינת רשתות חברתיות.

דרך אגב הבדיקה הזאת היא חשובה מאוד כי מנועי החיפוש משתמשים במאגרי מידע עולמיים המעדכנים את אתרי הספאם בכל העולם וחוסמים אותם מראש.
לכן אם האתר היה מסומן כאתר ספאם רוב הסיכוים שלא הייתם יכולים לשלוח אותו בתור הודעה או לעלות אותו בפוסט.

בדיקת פרופיל קישורים ואיכות האתרים המקשרים.

אם אתם משתמשים בAhrefs, Moz, Semrush ודומיהם, ישנה אפשרות לקבל רשימה מדויקת של Backlinks הכולל את האנקור טקסט המקשר, תאריך הוספה של הקישור, כמה זמן הוא באוויר ועוד.
בדיקה זו גם היא חשובה בכדי להבין האם זה דומיין שהוספם בקישורים לא איכותיים או אכן דומיין שקביל קישורים בדרך טבעית ותקינה.

תציצו על מספר אתרים מקשרים, בדקו את הטראפיק שלהם והאם הם באמת אתרים אמיתיים בעלי תוכן.
במידה ותגיעו לכל מיני מאגרים ואתרי ספאם המשתמשים בשרשרת הפניות לדומיינים אחרים. תדלגו הלאה, זה לא דומיין שתרצו להתעסק איתו.

הכל מתחיל ונגמר במחקר

לסיכום, הכל מתחיל ונגמר במחקר שלכם. במידה ותתמידו במחקר תקין, תיצרו רשימה של דומיינים למעקב ותנהלו מרשם מסודר עם תוכנית רכישה בזמנים מדויקים.
תוכלו למצוא ולתפוס דומיינים חזקים מאוד בעלי ערך רב שיתחילו להכניס לכם טראפיק רציני מיד לאחר העלאת האתר לאוויר.

בהמשך ארשום לכם עוד מספר מדריכים מלאים ומפורטים לדרכי שימוש בExpireddomains.net, טיפים וטריקים. ואולי נפנק אתכם בסקריפט לרכישת דומיינים שישנה לכם את כל המשחק.

בהצלחה 🙂

 

 

שי עמוס

שי עמוס

מומחה לפיתוח וקידום אתרים אורגני, עוסק בתחום למעלה מ15 שנים, ניסיון רב במגוון רחב של תחומים, מתמחה בTechnical SEO, מתכנת וData Analyst. חי ונושם את עולם האינטרנט מגיל מאוד צעיר וכאן כדי להעביר לכם מידע ושירות מקצועי שיקח את האתר שלכם כמה צעדים קדימה מעל המתחרים.

מעוניינים להתייעץ איתי לגבי האתר שלכם? לחצו כאן

בא לכם לחזור לנושא מסויים?
עזר לכם? עזרו לאחרים
עשוי לעניין אותך
צ'אט בוט
מה זה צ'אטבוט?

בעידן הדיגיטלי בו אנחנו חיים, הטכנולוגיה הופכת לכל יותר מתקדמת