בעולם הדיגיטלי המתקדם, חשובים הרגעים הראשונים שבהם משתמש נכנס לאתר אינטרנט כל שהוא. לכן, חלקו העליון של דף האינטרנט, הידוע בשם "Above the Fold" (ATF), מהווה אסטרטגיה קריטית בקידום אתרים אורגני. פרק זה בעמוד מציע את המבט הראשוני ולעיתים קרובות קובע אם המשתמש יישאר לגלוש באתר או יעזוב. במונחים של קידום אתרים, ATF הוא הזדמנות זהב לספק ערך מיידי ולעורר עניין.

להלן כמה עקרונות מפתח לעיצוב ATF יעיל:

הבנה ויישום של מושג ה-ATF: היכרות עם הגדרת ה-ATF והשפעתו על החוויה המשתמשתית חיונית. החלק הזה של העמוד צריך להיות מעוצב בצורה שתשכנע את המשתמש להישאר ולחקור את האתר יותר לעומק.

הבדלה בין גרסאות שולחן עבודה למובייל: בהתחשב בהבדלים בין מכשירים, יש לבדוק ולהתאים את ה-ATF לכל גרסה ולכל גודל מסך, כדי להבטיח שהתוכן החשוב ביותר יוצג בצורה ברורה ומושכת.

עיצוב ה-ATF עם תוכן עשיר ומשכנע:

מבנה ATF המתאים לסוג העמוד:

בעקבות תכנון ATF מושכל ומדויק, ניתן לשפר באופן משמעותי את חווית המשתמש ולהגביר את הסבירות שמשתמשים יישארו באתר, יבצעו פעולות ויחזרו אליו בעתיד. כמו כן, גוגל נותן משקל לתוכן ב-ATF כאשר הוא בוחן את איכות העמוד לצורך דירוגו בתוצאות החיפוש, לכן שימוש נבון בשטח זה יכול לשמש כלי קידום חשוב בקמפיין ה-SEO שלכם.